facebooktwitteryoutube
MÁ TO SMYSL. TŘIĎTE ODPAD.

Výstava ve Zlíně ukazuje, jak znovu využít odpady

ZLÍNSKÝ KRAJ - Na krajském úřadě se představuje putovní výstava Brána recyklace, která je součástí komunikační kampaně o třídění odpadů ve Zlínském kraji. Pořadatelem je Zlínský kraj ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s. Výstava návštěvníkům pomůže názorně ukázat, jak odpady, které v našich domácnostech vznikají, získávají novou šanci na další život.
„Můžete se zde potkat nejenom s originálními uměleckými předměty, ale hlavně s výrobky denní spotřeby, které se běžně vyrábějí z recyklovaných materiálů. Většina z nás v chladných dnech nosí fleecové oblečení, jehož vlákno je vyrobeno z PET lahví, čte z novin nebo časopisů vyrobených převážně z recyklovaného papíru, běžně se setkává s kobercem, jehož základem je rovněž PET, či pije ze sklenic vyrobených z recyklovaného skla. Svět recyklace je zkrátka všude kolem nás, začíná odložením odpadu do správného kontejneru, kterých máme ve Zlínském kraji již více než 13 000, a končí užitečnou věcí, která majiteli bude dobře sloužit," uvedla Jana Káčerová, vedoucí oddělení technické ochrany prostředí a energetiky Krajského úřadu Zlínského kraje.
Zlínský kraj spolupořádá tuto výstavu v rámci propagace a osvěty hlavních zásad odpovědného nakládání s odpady. Dlouhodobou podporou a osvětou v této oblasti v obcích Zlínského kraje se daří dosahovat čím dál lepších výsledků. Na 1 obyvatele kraje připadlo za uplynulý rok 21,1 kg vytříděného papíru, 11,4 kg plastů, 11,2 kg skla a 0,3 kg nápojových kartonů. Celkově se jedná o 44 kg v přepočtu na 1 obyvatele kraje, což je nárůst o 3 kg oproti roku 2015. Je třeba si uvědomit, že se tak podařilo zachránit téměř 26 000 tun užitečného materiálu před uložením na skládky.
Putovní výstava Brána recyklace je otevřena od 1. 11. 2017 a bude dostupná až do 10. 12. 2017 v prostorách 11. etáže Krajského úřadu Zlínského kraje, vždy v pracovní dny v úředních hodinách.

2021 Třídění je styl • Všechna práva vyhrazena.
tvorba webu IdeaTech