facebooktwitteryoutube
MÁ TO SMYSL. TŘIĎTE ODPAD.

Rožnovské děti by oblékly celé město

Rožnov pod Radhoštěm – Fleecové bundy pro všech 17 tisíc obyvatel Rožnova pod Radhoštěm by bylo možné vyrobit z PET lahví, které v minulém školním roce sesbíraly děti z místních základních a mateřských škol.

Do sběru se zapojilo šest mateřinek a čtyři základní školy. Počet sesbíraných "petek" se zastavil na čísle 651 516 kusů. "To v přepočtu činí více než třicet tun plastového odpadu, který se díky školákům ve městě podařilo vytřídit a vrátit do výroby," upozornil mluvčí města Tomáš Gross. Radnice za to školám vyplatila odměnu přesahující 118 tisíc korun, děti dostaly dárky. 

Jeden školák odevzdal 28 910 kusů 
Vůbec nejlepším sběračem byl podruhé za sebou Marián Bartoň ze ZŠ Záhumení. Nasbíral 28 910 PETlahví. Mezi základními školami také díky němu zvítězila ZŠ Záhumení s bezmála 145 tisíci lahvemi. Mezi mateřinkami byla nejlepší MŠ Radost s necelými 95 tisíci lahvemi. 
V Rožnově se v roce 2012 vytřídilo více než 200 tun plastů, z toho šestinu sesbíraly děti ze škol. PETlahve se dají znovu využít k řadě účelů. Lze je například rozemlít na drobné kousky, které se čistí a přeměňují na vlákna. Z těch lze vyrobit i zmiňované fleecové bundy. Na jednu postačí padesát PET lahví.

2021 Třídění je styl • Všechna práva vyhrazena.
tvorba webu IdeaTech